Шановний гість, ласкаво просимо на мій блог.

Мене звуть Шкатула Олександр Володимирович. Я працюю вчителем історії у Харківському ліцеї № 107, місто Харків, Україна. Радий, що Ви відвідали мій блог, і буду щасливим, якщо Вам вдасться почерпнути тут щось корисне для себе.

Розміщена на блозі інформація призначена для вчителів історії, учнів і всіх, хто вивчає та любить історію. За допомогою блогу я б хотів: поділитися досвідом роботи з колегами та знайти однодумців, допомогти своїм учнями та їх батькам, зробити процес вивчення історії творчим і захоплюючим.

Для Вас завжди відкрита гостьова книга. Я намагаюсь зробити матеріали доступними для всіх учителів. Напишіть, будь-ласка, чи підходять вони для Вас. Сподіваюся, інформація, яку Ви тут для себе знайдете, буде для Вас корисною і цікавою.

Поради батькам

Як підготуватись до ЗНО, витративши мінімум?

(за матеріалами Всеукраїнського порталу підготовки до ЗНО)

Сонечко ЗНО-2015 повільно заходить за горизонт. Комусь воно видалось лагідним, а комусь і палючим, адже за останній рік тестування з деяких предметів набралось чимало нововведень, так і не полегшало ні на грам, а залишилось кожне при своїй складності. Очевидно, так має бути. Не можуть же 20-30% абітурієнтів отримати максимальний результат (хоча так би хотілося!)
Втім, всі тестування майже позаду. Випускникам треба вступати з тими балами, що заслужили, а майбутнім одинадцятикласникам – починати пильно стежити за новинами та знайомитись з цим іспитом. На думку багатьох викладачів та експертів, це особливо вдалий час для того, аби починати систематичну підготовку.
З чого її починати та яку обрати?
На щастя, запитання «здавати чи не здавати», гостро не стоїть. Якщо є бажання після школи змінити свій статус з «учень» на «студент», значить, треба. А оскільки альтернативи ЗНО немає, варто постаратись, щоб набрати достойні бали та вступити до вузу самотужки, а проявивши всі свої вміння, ще й на бюджет.
Колишні ЗНОшники кажуть, що нічого страшного в тестуванні немає, головне:
  • знання програми;
  • знання структури тестування;
  • вміння розподіляти та контролювати час;
  • трохи везіння;
  • мінімум хвилювання;
І свій максимум цілком досяжний.
Однак це досить «розмиті» поради. Більшої конкретики вимагає запитання: як готуватись? Давайте «проскануємо» два найпоширеніші варіанти підготовки. ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ

Поради психолога

Золоті правила виховання

1. Якщо дитина не хоче щось робити, не при­мушуйте її. Залиште це завдання i повернiться до нього, коли в дитини з'явиться вiдповiдний настрiй, iнтepec.
2. Завжди треба пристосовуватися, навіть якщо не вдається.
З. Частiше хвалiть i пiдбадьорюйте, навіть якщо дитинi щось не вдається.
4. Не робiть висновки одразу. Дитина може довго не виявляти помiтних ознак прогресу, а потiм cтрімко пiти вперед.
5. Не порiвнюйте постiйно дитину з iнши­ми. Дiти yci рiзнi, якби це було не так, світ став би нецiкавим.
6. Не виявляйте негативiзму, якщо у дитини якесь умiння виявляється не тодi, коли ви на це чекаєте. Деякi дiти повiльно збiльшують запас знань i слiв.
7. Не намагайтесь переключити дитину на iншу дiяльнiсть, навіть якщо вважаєте, що вона виконує її надто довго. Дитина сама знає, коли треба зупинитися.
8. Ви маєте вiдповiдати на допитливiсть ди­тини до батькiв. 

Цікаві статті з питань підготовки учнів до ЗНО

  1. "Деякі аспекти якісної підготовки до ЗНО з історії" (авторська стаття в науково-методичному журналі "Історія і правознавтво")
  2. "Поради батькам: як розумно підготувати свою дитину до іспиту" (за матеріалами Всеукраїнського порталу підготовки до ЗНО)
  3. Як швидко підготуватися до ЗНО з історії України (за матеріалами освітнього порталу "Академія")
  4. "Як заробити максимум на ЗНО: формат підготовки" (за матеріалами Освітнього порталу)

Немає коментарів: